Smokingi fraki suduty 

Jest 10 produktów.
Showing 1 - 10 of 10 items

Smoking Surdut i frak

Surdut, smoking i frak nie zniknęły z szaf i serc prawdziwych gentlemanów. Stroje wyjściowe podzielić można na kilka kategorii, ale fraki, smokingi i surduty zajmują tutaj miejsce szczególne. Ich wyjątkowy charakter sprawia, że wkładane są przy okazjach naprawdę podniosłych i uroczystych. Każdy z tych ubiorów ma swoją unika...

Smoking Surdut i frak

Surdut, smoking i frak nie zniknęły z szaf i serc prawdziwych gentlemanów. Stroje wyjściowe podzielić można na kilka kategorii, ale fraki, smokingi i surduty zajmują tutaj miejsce szczególne. Ich wyjątkowy charakter sprawia, że wkładane są przy okazjach naprawdę podniosłych i uroczystych. Każdy z tych ubiorów ma swoją unikalną historię i nie można bagatelizować ich wpływu na modę męską – Malibu nie tylko nie zapomina o tych wyjątkowo szykownych kostiumach, ale przywraca ich świetność i oddaje na nowo w ręce eleganckich panów.

Surdut

Surduty z kolekcji Malibu to najmniej formalny strój z tej niezwykłej trójki. Historia surdutów sięga XIX wieku i związana jest z ubiorem oficerskim – przedłużona marynarka dwurzędowa była niegdyś bardzo powszechna, ale dzisiaj stała się symbolem ponadczasowej elegancji. Taki ubiór polecany jest obecnie na śluby oraz ważne ceremonie. Szczególnie dobrze poczują się w surducie panowie dojrzali oraz seniorzy – jego charakter przywodzi na myśl powagę i doświadczenie.

Smoking

W smokingu znacznie lepiej prezentują się panowie młodzi – piękny krój i nieco swobodniejszy charakter tego stroju sprawia, że nadaje się on na różne okazje – nawet te półformalne. Ostatnie lata nadały mu nową rolę i aktualnie jest bardzo chętnie noszonym przez modnych panów ubiorem ślubnym. Niektórzy uważają, że stawanie przed ołtarzem w smokingu nie jest dobrze widziane, ale już jako kostium weselny sprawdza się wprost idealnie. W naszej ofercie znajdują się smokingi klasyczne i nowoczesne w kilku modnych kolorach.

Frak

Dla fraka historia zarezerwowała miejsce specjalne. To najbardziej szykowny i elegancki styl męski – nie bez powodu noszą go filharmonicy, dyrygenci i tancerze. We fraku nie można pójść wszędzie – to strój jedynie na najbardziej doniosłe uroczystości. To właśnie sprawia, że na frak decydują się obecnie osoby biorące bardzo elegancki ślub lub mężczyźni odbierający prestiżowe nagrody. Dzięki ofercie Malibu każdy pan może przygotować się na taką okoliczność – piękne i doskonale wykonane fraki projektujemy w oparciu o klasyczne wzorce.

Każde z dostępnych ubrań wykonywane jest z dbałością o każdy szczegół – w produkcji skorzystano jedynie z najlepszych surowców i dodatków. Wykwintny czar, jaki roztacza frak, smoking czy surdut wymaga ogromnej dbałości o niuanse i dlatego doświadczenie Malibu w tej kwestii jest rzeczą niezwykle cenną. Nie pozostawiamy niczego przypadkowi – kolekcja najwytworniejszych strojów męskich spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych odbiorców i koneserów mody. 

Historia smokingu

Historia smokingu rozpoczyna się w połowie 19 wieku w Anglii. Tam w 1860 słynny londyński krawiec Henry Poole stworzył wieczorową marynarkę dla Księcia Walii (późniejszego króla Edwarda VII), która miała być alternatywą od fraka. Miał to być strój na nieformalne przyjęcia. Wiosną 1886 książę zaprosił do siebie bogatego nowojorczyka Jamesa Pottera, który zachwycony nowym strojem przywiózł go do Ameryki. W ten sposób historia smokingu zaczęła biec dwutorowo. W Stanach Zjednoczonych zaczęto go nosić po raz pierwszy w Tuxedo Park Club (stąd też amerykańska nazwa tuxedo). Nazwasmoking powstała od zwyczaju palenia cygar. Do tego celu angielscy panowie zakładali specjalne stroje, które nazywali dinner dress, lub dinner jacket i spotykali się w palarniach aby w męskim gronie porozmawiać przy woni tytoniu.

Smoking okazał się ponadczasowy i obecnie jest najbardziej popularnym strojem uroczystym. Koniecznie należy go założyć, gdy na zaproszeniu na bal jest dopisek „black tie”, „evening dress”, czy też „cravate norie”. Ponieważ jest to strój stworzony do sztucznego światła należy pamiętać, by nie zakładać go przed godziną 19:00. Wyjątkiem są oczywiście ślub i wesele.

 

Marynarka smokingowa

Górna część smokingu czyli marynarka ma klasyczny krój i jest zrobiona z czarnej, lub granatowej (tzw. blue midnight), gładkiej, matowej tkaniny. Może być jedno lub dwurzędowa z dużym dekoltem pozwalającym zaprezentować kontrastową biel koszuli. Klapy występują w 3 rodzajach: klasyczne, ze szpicem w kształcie odwróconej litery V, lub też obecnie najbardziej popularny z kołnierzem szalowym. Wyłogi klap obszyte są gładkim satynowym, albo jedwabnym atłasem, co przy świetle ujawnia się eleganckim połyskiem. Guziki obłożone również atłasem, z przodu marynarki powinny być dwa, a przy rękawie cztery lekko stykające się. Klasyczna marynarka smokinga nie posiada cięć (tzw. rozporków) z tyłu. Dopuszczalne są 2 cięcia ułatwiające dostęp do kieszeni spodni. Ze względu na bardziej sportowy charakter nie stosuje się 1 cięcia. Podwójne kieszenie z przodu, bez patek, obszyte satyną dodatkowo podkreślają odświętność stroju.

 

Spodnie smokingowe

Spodnie od smokingu stylem dopasowane są do marynarki i wykonane są z tego samego materiału. Ze względu na wygodę noszenia często występują z zakładkami, czy zaszewkami. Wyjątkowy charakter spodni smokingowych nadają lampasy o szerokości 0,5-2cm, lub obecnie bardziej popularne delikatne satynowe wypustki wszyte wzdłuż zewnętrznych szwów. Całość dopełniają idealnie zaprasowane kanty.

 

Dodatki do smokingu

Te dwa elementy: marynarka i spodnie składają się na ubranie nazywane smokingiem. Jednakże niezmiernie istotne są dodatki, które uzupełniają i tworzą kompletny strój.

 

Koszula smokingowa

Koszula powinna być śnieżno biała, gładka i bawełniana. Występują 2 rodzaje przodów z krytą plisą, pod którą schowane są guziki, lub też drobno plisowana z czarnymi guziczkami. Najczęściej występuje kołnierz pod muchę - frakowy (nazywany również łamanym), lub klasyczny Kent. Oby umożliwić komfort użytkowania powinien być on większy o około 1,5 numeru, tak aby zmieścił się wskazujący palec. Koszula bezwzględnie musi mieć długi rękaw i podwójne mankiety (tzw. francuskie) zapinane na spinki.

 

Pas smokingowy

Celem pasa smokingowego i kamizelki jest zakrycie obszaru, w którym koszula włożona jest w spodnie. Pas smokingowy (nazywany również pasem hiszpańskim) ma przeważnie szerokość 15-20cm i jest adaptacją szarfy noszonej w Indiach. Wykonany jest z satyny lub jedwabiu z licznymi plisowaniami skierowanymi do góry. Dawniej służyły on do umieszczania biletów np. do opery.

 

Kamizelka smokingowa

Kamizelka powinna być obowiązkowo czarna. Model najczęściej jest dosyć charakterystyczny, ponieważ posiada duże wycięcie z przodu w kształcie litery V. Często spotyka się czarne wyłogi obszyte aksamitem, o kroju szalowym. Kamizelka zapinana jest na 3-4 guziki umieszczone blisko siebie, a tył nie posiada pleców. Obecnie jest rzadko stosowana, a jej funkcję przejął pas.

 

Mucha do smokingu

Uzupełnieniem pasa smokingowego, czy kamizelki jest mucha. Wykonana z tego samego materiału i w tym samym kolorze co pas i najlepiej ręcznie wiązana. Jeżeli na zaproszeniu widnieje wspomniany wcześniej dopisek „black tie”, to organizator nie pozostawia nam wyboru i musimy wybrać czarny kolor zestawu. W przypadku mniej oficjalnych przyjęć np. balu sylwestrowego kolor może dopasować do kreacji partnerki, ale omijamy kolor biały (zarezerwowany jest on dla kelnerów i fraka).

Less
Więcej